Циљ часа био је да се ученицима скрене пажња на понашање у школи као и ван ње, лепе манире и поштовање професора и старијих људи.

На самом почетку часа ученици су имали прилику да погледају неку врсту скеча. Наиме, организатор наставе је на самом уласку у учионицу гурнуо педагога школе, која је у рукама носила лаптоп, пројектор и фасцикле. Скечом је показано како су се неки ученици наше школе својевремено опходили према професорима. Тиме су дали јасан знак и пример какво понашање ученика не треба да буде.

Након тога, гости часа су са ученицима дискутовали на ову тему, размењивали мишљења шта би требало да се уради у оваквој ситуацији.

Наккон тога, ученици су добили мале задатке. Подељени су у групе и добили задатак да напишу правила понашања којих би требало да се држимо у одређеним ситуацијама (на интернету, у градском превозу, на послу, у ресторану…) Ученици су били веома успешни у овоме, чиме су још једном показали своју културу и васпитање.

Атмосфера на часу је била предивна, сви присутни су уживали, а гости су на крају још једном похвалили ученике.

Ја бих се у име одељења 41 још једном захвалила на посети у нади да ће овакви часови бити чешћи.

Катарина Арсенијевић 41