Монтер телекомуникационих мрежа

Трајање: 3 године.   30 ученика по класичном и дуалном моделу наставе

Монтер ТК мрежа

Монтери телекомуникационх мрежа се оспособљавају за монтажу, повезивање и одржавање опреме фиксне и мобилне телефоније, кабловске телевизије, система видео надзора, противпровалних, противпожарних и интерфонских система.

Део практичне наставе реализује се у предузећу „Телеком Србија” или код других социјалних партнера, чиме се проширују теоријска и практична знања стечена у школи.

Практична настава у другом и трећем разреду за МТКМ по дуалном систему образовања реализује се у сарадњи са предузећем „Телеком Србија”, Roaming Networks и Orion telekom, у реалним условима, чиме ученици стичу знања и развијају вештине у реалном контексту.

За најбоље ученике овог смера Телеком обезбеђује стипендије. За монтере у овим компанијама обезбеђен је посао.

Стручни предмети:

• Основе електротехнике
  • Телекомуникационе линије
  • Електроника
  • Мерења у телекомуникацијама
  • Приступне мреже и уређаји
  • Телекомуникациони инсталације
  • Телекомуникациона системи
  • Телекомуникационе мреже
  • Сигнално телекомуникациони системи
  • Пројектно-техничка документација
  • Предузетништво