На регионалном такмичењу ученичких компанија у организацији Достигнућа младих одржаном 15. марта 2023. у Тржном центру Делта сити, нашу школу представљале су две ученичке компаније.

Компанија ДАКС заступа модел циркуларне економије, заправо моде која кружи, а све у циљу очувања планете. Бави се прикупљањем, препродајом, редизајнирањем, променом намене одеће и других предмета ради смањења загађења, посебно вода.Чланови ученичке компаније ДАКС су ученици трећег разреда: Степановић Кристина, Ненадовић Сара, Миликић Дејан и Павићевић Анђела.

Делатност компаније EDUsoft Mobile Quiz Games је израда едукативних игрица за мобилне телефоне. Чланови компаније ЕДУсофт су: Вук Станисављевић, Александар Руњаић, Андреј Петковић, Огњен Дисић, Марко Вуковић и Матеја Зец.

Иако је изостао даљи пласман, било је ово сјајно искуство и изазов за наше младе компаније. Дан је био испуњен узбуђењем и добрим реакцијама публике и жирија. Видимо се опет!